Długoterminowe na raty

Jak sama nazwa wskazuje długoterminowe pożyczki ratalne są rozłożone na znacznie dłuższy okres i więcej rat niż klasyczne dobrze znane chwilówki.

Te drugie udzielane są maksymalnie na dwie raty, czyli na okres 60 dni. Pożyczka na raty może być spłacana nawet w kilkudziesięciu ratach co wynika oczywiście z wysokości zobowiązania, choć można również w niektórych firmach otrzymać niewielką kwotę na kilka rat (np. 6 miesięcy).

Zestawienie pożyczek na raty online znajdziesz niżej

Pożyczka ratalna jest dedykowana klientom poszukującym większej gotówki lub tym, którzy potrzebują mniej pieniędzy, ale nie mają możliwości spłacić zobowiązania w jednej lub dwóch ratach. Pozyskane środki mogą pomóc w sfinansowaniu remontu mieszkania czy zakupu używanego samochodu.

konsultacje w sprawie możliwości udzielenia pożyczki długoterminowej na raty

Spis pożyczkodawców długoterminowych:

W oknie filtruj wpisz podany skrót aby szybko znaleźć interesujące Cię pożyczki:

  • dar – aby wyświetlić tylko darmowe oferty
  • 18 – aby wyświetlić oferty dla osób od 18 roku życia

Warunki jakie należy spełnić aby otrzymać pożyczkę długoterminową ratalną:

  • pełnoletność – niektóre firmy mają wyższy prób wieku minimalnego, często również wyznaczony jest wiek maksymalny pożyczkobiorcy (przeważnie 65 – 75 lat),
  • obywatelstwo polskie,
  • miejsce zamieszkania na terenie Polski,
  • dochód, którego można udokumentować,
  • numer telefonu komórkowego,
  • osobiste konto bankowe, które należy tylko i wyłącznie do pożyczkobiorcy,
  • adres email.

Kwestia oceny zdolności kredytowej również zależy od zasad przyjętych w danej firmie. Można podzielić instytucje pożyczkowe na dwie grupy – pierwsza grupa do oceny zdolności kredytowej podchodzi dość liberalnie i rozpatruje wniosek klienta indywidualnie. Niektóre firmy przymykają nawet oko na negatywne wpisy w biurach informacji gospodarczej.

Druga grupa instytucji pożyczkowych wymaga znacznie więcej i sposób weryfikowania klientów upodabnia do restrykcyjnej weryfikacji bankowej. Dużą rolę odgrywają bazy danych dłużników i zarobki wnioskującego.

Pożyczka długoterminowa online z firmy pożyczkowej czy kredyt w banku?

Pożyczki pozabankowe w dowolnej formie, czy to krótkoterminowe czy długoterminowe są droższe niż kredyty bankowe. Nasuwa się więc pytanie – po co zapożyczać się w droższych instytucjach pozabankowych?

Otóż, banki w przeciwieństwie do instytucji pożyczkowych udzielają kredytów jedynie zatrudnionym na umowę o pracę. Natomiast pieniądze z firmy pożyczkowej można otrzymać mając zatrudnienie na umowę cywilnoprawną lub posiadając stały dochód z innego źródła (alimenty, świadczenia socjalne itd.), ponadto niektóre negatywne wpisy w biurach informacji gospodarczej mogą być pomijane (opóźnienia w opłatach za rachunki, mandaty itd.).

Drugim ogromnym atutem, który przeważa nad bankami jest czas starania się o pożyczkę oraz sposób wnioskowania. Firmy pozabankowe umożliwiają swoim klientom załatwienie wszelkich formalności bez wychodzenia z domu lub w ich własnym domu poprzez tak zwaną obsługę domową (nasz portal nie rekomenduje tej metody gdyż jest ona dość droga).

Pożyczki ratalne pod zastaw samochodu, czyli jak otrzymać nawet 50 tys. zł?

Dla posiadaczy samochodu, w szczególności tych bez zdolności kredytowej, doskonałym rozwiązaniem na pożyczkę ratalną jest pożyczka pod zastaw samochodu. Jest to bardzo atrakcyjna oferta z kilku względów. Po pierwsze – można otrzymać kwotę równą 80 % wartości zastawionego samochodu. Po drugie – okres spłaty pożyczki może osiągnąć nawet 60 miesięcy, a maksymalna kwota pożyczki może równać się aż 50 tys. zł. Po trzecie – samochód zostaje w dyspozycji klienta!

Proces starania się o pożyczkę jest uproszczony do minimum. Na stronie instytucji pożyczkowej należy skorzystać z kalkulatora celem zweryfikowania wysokości rat i okresu spłaty. Następny krok to wypełnienie wniosku o pożyczkę i przesłania go drogą elektroniczną. W niedługim czasie (do 24 godzin) do klienta zgłosi się konsultant, który dokona osobiście weryfikacji dokumentów samochodu i wyceny auta. Pieniądze trafiają do klienta zaraz po podpisaniu dokumentów dostarczonych przez konsultanta.

Pożyczki społecznościowe – tanie pożyczanie długoterminowe bez pośrednika

Pożyczki społecznościowe to kolejny skuteczny sposób aby pożyczyć długoterminowo online. Różnią się one jednak znacząco od pożyczek w instytucjach pożyczkowych, ponieważ pożyczkodawcą nie jest tutaj firma, a osoba fizyczna dysponująca wolnym kapitałem. Nie należy takiego pożyczkodawcę mylić z prywatnym inwestorem, który na własną rękę poszukuje klientów i żąda zastawu w postaci nieruchomości czy innych dóbr materialnych oferując w zamian wyjątkowo drogie i w efekcie niebezpieczne prywatne pożyczki.

Social lending jest formą samopomocy, a cały mechanizm pożyczania odbywa się za pośrednictwem specjalnie utworzonych w tym celu portali. W Polsce portale takie pojawiły się około roku 2008. Ich działanie jest bardzo proste – pożyczkobiorcy otwierają na portalu swój profil, na którym umieszczają swoje dane, opis swojego projektu pożyczkowego, czyli podają informację ile pieniędzy potrzebują, na jak długo i na co. Ten opis jest wyjątkowo ważny, sensem porównywalny do listu motywacyjnego. Wgląd do niego mają inwestorzy, czyli osoby posiadające kapitał przeznaczony na pożyczki za pośrednictwem platformy social lending. To oni podejmują indywidualną decyzję komu i ile mogą pożyczyć. Jeżeli pożyczkobiorca w ciekawy sposób przedstawił swój projekt i brzmi zachęcająco oraz wiarygodnie wówczas inwestor składa ofertę pożyczkową.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo kapitału należącego do inwestorów, wszyscy potencjalni pożyczkobiorcy zostają zweryfikowani w biurach informacji gospodarczej oraz Biurze Informacji Kredytowej. Ostatecznie negatywne wpisy do baz dłużników wcale nie muszą wykluczyć pożyczkobiorców, ponieważ inwestorzy decydują samodzielnie z kim chcą współpracować. Między inwestorem a pożyczającym nie ma żadnych pośredników co jest powodem niskich kosztów pożyczek, ponadto nie pobierane są opłaty pozaodsetkowe jak to ma miejsce w przypadku banków czy instytucji pożyczkowych. Jedyną opłatą jest niewielka prowizja naliczana od kwoty pożyczki, która wędruje na rzecz portalu pośredniczącego między kontrahentami.

Każdy użytkownik portalu social lending, niebędący inwestorem, może budować swoją historię kredytową na platformie i zwiększać swoje szanse na kolejne pożyczki. Zaczynać można od niewielkich pożyczek aby, jeśli pojawi się potrzeba, w przyszłości móc otrzymać znacznie większą kwotę pieniędzy, nawet na swój start up. Warto wiedzieć, że na interesujący projekt zrzucić może się kilku inwestorów, jeżeli kwota pożyczki wynosi kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Czy social lending jest bezpieczny?

Platformy social lending są bezpieczne zarówno dla pożyczających jak i dla inwestorów. Każda osoba potrzebująca pożyczki musi sfotografować lub zeskanować swoje dokumenty (np. dowód osobisty) jednak nie są one podawane do wiadomości każdego użytkownika. Dane są bezpieczne i chronione. Inwestorzy natomiast mogą mieć pewność, że nie pożyczają oszustom, ponieważ pożyczający są skrupulatnie weryfikowani. Skrupulatnie przebiega również ocena zdolności kredytowej. Pożyczkobiorca musi przesłać odpowiednie dokumenty poświadczające dochody, na podstawie których zostanie przydzielony do odpowiedniej kategorii zaufania.

Pożyczki społecznościowe umożliwiają pożyczenie kilkuset złotych jak również kilkuset tysięcy złotych na zakup nieruchomości. W przypadku pożyczki na zakup mieszkania, domu czy lokalu użytkowego zabezpieczeniem jest wpis hipoteki do księgo wieczystej. W Polsce istnieją 4 duże platformy social lending, które skupiają po kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.

Do najszybszych takie pożyczki nie należą, sama weryfikacja użytkownika może potrwać nawet kilka godzin. Poszukiwanie inwestora dla większych pożyczek również może trwać dość długo. Pożyczki społecznościowe są jednak tańsze niż te pochodzące od instytucji finansowych, co naturalnie przekłada się na wysokość comiesięcznych rat czy na okres spłaty zobowiązania.

Czerwona lampka – Z jakich pożyczek na raty lepiej nie korzystać?

Najmniej bezpieczne ze wszystkich pożyczek pozabankowych są te, które oferowane są przez prywatnych inwestorów, działających indywidualnie. Inwestor taki to osoba, która posiada swój własny kapitał i chętnie pożycza je osobom, które dysponują wartościowym zabezpieczeniem. Zabezpieczenie takie to na przykład nieruchomość, maszyny przemysłowe, samochody itd.

Niestety pożyczki ratalne tego typu są zawsze wysoko oprocentowane, a raty wyjątkowo wysokie. Maksymalna wysokość pożyczki zależna jest od wartości zabezpieczenia, jednak warto zaznaczyć, że prywatni inwestorzy nie udzielają pożyczek równych 100 % wartości zabezpieczenia, czy 90 % jak banki. Naturalnie nikt by na takich pożyczkach nie zarobił. Zazwyczaj kwota pożyczki to około 60 % wartości zastawu. Jest to bardzo kiepska perspektywa szczególnie jeśli zastawem ma być nieruchomość.

Trudno jest oprzeć się wrażeniu, że część prywatnych inwestorów czerpie ogromne zyski, szczególnie kiedy pożyczkobiorca jest zadłużony, nie ma zdolności kredytowej, ma kiepską historię kredytową i niestabilny dochód. W momencie zaniechania spłat pożyczki, inwestor przejmuje nieruchomość lub inny środek trwały będący zastawem za wyjątkowo atrakcyjną dla inwestora cenę. Zarobek na takim „nieudanym” interesie jest bardzo duży, a strata dla pożyczkobiorcy ogromna, zwłaszcza gdy traci dom lub niezbędny sprzęt do pracy.

Prywatni inwestorzy ogłaszają się na wielu portalach, jak np. olx i znaleźć można ich pod hasłami „prywatne pożyczki pod zastaw” czy „prywatne pożyczki bez zdolności kredytowej”, nierzadko oferuje się nawet pół miliona złotych, naturalnie jeśli zastaw jest odpowiednio wartościowy. Jeżeli już ktoś zdecyduje się na taką pożyczkę powinien wiedzieć, że w polskim systemie prawnym funkcjonuje coś takiego jak niedozwolone klauzule, które jeżeli zawarte w dowolnej umowie, nawet cywilnoprawnej  – prawnie nie zobowiązują konsumenta! Warto jest zapoznać się z listą klauzul niedozwolonych aby wiedzieć jak daleko może posunąć się prywatny inwestor, a czego robić mu nie można. Niestety wielu ludzi sądzi, że jeżeli złożyli podpis na umowie, to muszą wywiązać się z absolutnie wszystkich jej zasad.